Rower miejski – hit letniego sezonu

Każdego roku z początkiem kwietnia nie tylko przyroda, ale również ludzie budzą się do życia. Dzięki temu, że dni są coraz dłuższe i bardziej słoneczne jesteśmy przepełnieni energią, której chętnie dajemy wraz uprawiając sport. Jednak mimo, że wiosna jest już w pełni, my nadal nie mamy zbyt wiele wolnego na cieszenie się piękna pogodą na zewnątrz. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup roweru.

Istnieje wiele powodów, dla których rowery miejskie są lepsze od samochodu a nawet od komunikacji miejskiej. Przede wszystkim chodzi tutaj o środowisko, kiedy jedziemy rowerem nie generujemy żadnych spalin, w przeciwieństwie do kierowania samochodem. Poza tym codzienna droga w tę i z powrotem do pracy jest idealnym sposobem na dotlenienie organizmu i zaznania nieco ruchu. W trakcie nawet kilkunastominutowej podróży nasz układ oddechowy oraz mięśniowy zaczynają intensywnie pracować, rozwija się nasza kondycja, plecy się prostują a brzuch wciąga. Poza tym dzięki jeździe na rowerze możemy zaoszczędzić dużo pieniędzy na benzynie lub biletach autobusowych. Miesięcznie może to być nawet kilkaset złotych. Dlatego z pewnością warto jest przeanalizować zakup jednośladu, szczególnie jeśli droga z naszej pracy do domu jest przystosowana odpowiednio dla rowerów.

Jednak w jakim miejscu można znaleźć ciekawe rowery miejskie? Istnieje wiele producentów zajmujących się tym towarem, jak również wiele sklepów, w których zakupimy jednoślad. Wszystko zależy od tego jakie mamy wymagania co do roweru i ile pieniędzy jesteśmy w stanie na niego wydać. Produkty z najwyższej półki są z pewnością niezawodne oraz wykonane z bardzo lekkich i wytrzymałych materiałów. Jednak ich cena wynosi przeważnie kilka tysięcy złotych. Jeżeli zależy nam na średniej klasy rowerze miejskim wystarczy nam około tysiąc złotych na zakup. Jednoślad będzie wytrzymały, wyposażony w przerzutki, o ładnej stylistyce. Jednak wiele osób, które chcą po mieście poruszać się na rowerze nie jest zainteresowanych zbyt pokaźną inwestycją, nawet rzędu 1 tys. zł. Preferują oni zakupić swój jednoślad za gotówkę i nie są dla nich ważne kwestie jakościowe czy techniczne, rower ma po prostu jeździć. Taki produkt bardzo łatwo jest znaleźć, szczególnie w internecie. Sieć pełna jest tego typu sprzętów, które mają bardzo ciekawy design, lecz niezbyt wiele funkcji. Takie rowery miejskie są dość ciężkie, nie posiadają przerzutek, dlatego nadają się wyłącznie do jazdy po prostej drodze. Jednak rower jest na tyle prostą konstrukcją, że taki jednoślad powinien służyć nam przez dłuższy czas.

Rower miejski- najbardziej uniwersalny w dużej miejscowości