Praca zdalna i terenowa – jakie narzędzia komunikacji wewnętrznej wybrać?

Twoja firma realizuje usługi na szereg sposobów? Nie tylko w biurze? Dodatkowo są realizowane usługi zdalne albo terenowe? W takiej sytuacji na pewno interesuje Cię to, jakie narzędzia komunikacji wewnętrznej będą ogólnie najlepsze. Przedstawiamy kilka opcji. Która z nich jest obecnie najbardziej efektywna?

Warto mieć zasadniczo świadomość tego, że telefony to narzędzia komunikacji wewnętrznej, które są bardzo często wybierane. Niestety, nie zawsze jest to dobry wariant. Oczywiście, takie narzędzia komunikacji wewnętrznej są bardzo często używane. To fakt. Warto zauważyć, że komunikowanie się przez telefon może być w pewnych sytuacjach mało efektywne. Wszak nie zawsze pracownik do końca rozumie polecenie. Może nawet wyprzeć się, że ktoś do niego dzwonił z takimi, a nie innymi, zadaniami do wykonania. Dodatkowo czasami nie wszyscy są pod telefonem. Może w ogóle zdarzyć się taka sytuacja, że nie będzie zasięgu albo nie będzie można z innego powodu odebrać połączenia telefonicznego. A przecież niektóre wiadomości muszą być przekazywane natychmiast… Więcej o tym aspekcie i problemach z nim związanych znajduje się na stronie internetowej https://bluecolibriapp.pl/blog/2021/11/25/narzedzia-komunikacji-wewnetrznej-ktore-sprawdza-sie-takze-przy-pracy-zdalnej-i-terenowej/.

Jakie inne narzędzia komunikacji wewnętrznej są wybierane, jeśli pracownicy wykonują swoje zadania zdalnie albo w terenie? Chodzi także o wiadomości e-mailowe. Ta forma też ma jednak swoje minusy. Są one niezaprzeczalne. A nie da się generalnie ukryć tego, że taka forma komunikowania się jest bardzo często praktykowana w polskich firmach.

Dlaczego jednak ludzie szukają alternatyw? Nie dzieje się to przypadkowo. Wszak warto wiedzieć, że dzięki temu możesz między innymi znaleźć coś lepszego. A taka forma komunikacji jest dość wolna. Jeśli komuś zależy na szybkim przekazywaniu informacji, to wybiera inne opcje. Poza tym może zdarzyć się tak, że e-mail trafi do SPAM-u albo w ogóle nie dojdzie do adresata. Jest to także opcja czasochłonna. Czasami wybierane są komunikatory internetowe. Nie nadają się one jednak dobrze na przykład do wysyłania rozbudowanych wiadomości. Poza tym nie są one polecane w kontekście wysyłania poufnych dokumentów itp.

Nie może zatem zaskakiwać, że obecnie coraz więcej osób chętnie decyduje się na bardziej nowoczesne rozwiązania. Jest to zaś aplikacja Blue Colibri. Warto wiedzieć, że jest ona generalnie dostępna w kilku wersjach. Możesz zdecydować się na wariant podstawowy lub bardziej rozbudowany, posiadający oczywiście o wiele więcej funkcji. Z jednej strony aplikacja Blue Colibri łączy w sobie wszystkie zalety komunikowania się drogą telefoniczną, e-mailową, czy dzięki komunikatorom internetowym itp. Z drugiej strony nie występują tutaj problemy, o których pisaliśmy powyżej. Jest to skuteczna i szybka forma komunikacji. Nadaje się ona świetnie na przykład do przekazywania poufnych dokumentów itd. Dlatego właśnie aplikacja Blue Colibri jest tak popularna.