Nieruchomości w Szczecinie – jak rozsądnie w nie inwestować?

Szczecin to miasto przez wielu niedoceniane, ale urokliwe i pełne wspaniałych miejsc. Jak na stolicę województwa, jest stosunkowo spokojne, co nie znaczy, że nudne. Jego mieszkańcy chwalą miasto za sporo obszarów zielonych, przyjazną atmosferę, poczucie bezpieczeństwa i bliskość granicy polsko-niemieckiej, która daje większe możliwości podjęcia dobrze płatnej pracy. Nic dziwnego, że według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w ostatnich latach odnotowuje się coraz większą liczbę osób przeprowadzających się do Szczecina. Doceniając stolicę woj. zachodniopomorskiego, ale woląc pozostać w obecnym miejscu zamieszkania, warto natomiast przemyśleć inwestycję w nieruchomości w Szczecinie.

Inwestycje w szczecińskie nieruchomości – dlaczego warto?

W Szczecinie warto inwestować z kilku przyczyn. Przede wszystkim chodzi o wspomniany wzrost wewnątrzkrajowej migracji. Rozwój miasta potwierdza firma PwC, która przyglądała się sytuacji przez pięć ostatnich lat. Do Szczecina przeprowadzają się osoby dorosłe, szukające dogodnego miejsca do długoterminowego zamieszkania. Wielu z nich zakłada tu rodziny i zostaje na lata. Ponadto stolica Pomorza Zachodniego zajmuje wysokie lokaty w rankingach miast o najlepszych warunkach do prowadzenia działalności gospodarczej, co zachęca do otwierania firm i także przyczynia się do wzrostu zaludnienia. Oprócz tego widać popyt na mieszkania do wynajęcia wśród tych, którzy jeszcze nie są pewni, gdzie jest ich miejsce na Ziemi oraz dla studentów. Szczecin zachęca do przyjazdu głównie tych młodych, którzy chcą uczyć się w tamtejszej Akademii Morskiej, w Akademii Sztuki czy w innych szczecińskich szkołach wyższych.

Jak znaleźć dobrą nieruchomość do inwestycji w Szczecinie?

Decyzja o inwestycji w nieruchomość wymaga dobrego planu. Podstawą jest ustalenie, czy będzie się wyszukiwać ogłoszenia nieruchomości w Szczecinie z zamiarem późniejszej odsprzedaży, czy wynajmu. Można bowiem nabyć działkę budowlaną i wybudować na niej dom do dalszego odsprzedania, ale wtedy należy nastawić się na ogromny wydatek, który niekoniecznie szybko się zwróci. Inwestycja w dom do wynajęcia będzie dobra, jeśli bierze się pod uwagę wynajem rodzinom z dziećmi, ewentualnie firmom szukającym pokojów pracowniczych. Wyłożenie środków na mieszkanie do wynajęcia jest najbezpieczniejszą opcją stałego, choć niekoniecznie dużego dochodu. Na mieszkania do wynajęcia popyt jest bowiem największy, ponieważ celują w potrzeby osób w każdym wieku i o różnym statusie. Bez względu na to, czy szuka się jedynie działki budowlanej, czy też urządzonego już domu bądź mieszkania, najlepszym miejscem do przejrzenia dostępnych ofert jest internet. Dla ułatwienia warto skorzystać z gotowych wyszukiwarek nieruchomości. Specjalne serwisy, jak kazo.pl, pozwolą wyeliminować zbędne ogłoszenia i wyodrębnić tylko te oferty nieruchomości w Szczecinie, które pasują do oczekiwań inwestora. Zanim jednak udostępni się nabytą nieruchomość, zdecydowanie warto zasięgnąć porady prawnej, by nie popełnić żadnego błędu, który mógłby skutkować problemami z urzędem skarbowym lub z nowymi lokatorami.