Najlepsze regały magazynowe

Dobra organizacja pracy w magazynie przemysłowym zależy od wielu czynników. Z całą pewnością regały magazynowe to podstawowa część wyposażenia każdej hali czy składu, dlatego warto wybrać półki dobrej jakości, aby służyły ich użytkownikom przez długie lata. Przed zakupem półek i palet, warto więc zastanowić się, jakimi cechami powinny charakteryzować się regały, aby prawidłowo spełniały swoje funkcje.

Na polskim rynku od niemal kilkudziesięciu lat działa wiele firm, które na co dzień sprzedają regały magazynowe rozmaitych typów. Wszak do magazynów w niewielkich restauracjach czy lokalach gastronomicznych nie są potrzebne takie same półki co wielkoobszarowych halach magazynowych należących do międzynarodowych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją, dystrybucją i sprzedażą takich artykułów jak chociażby meble. Szczególnie w przypadku wielkich firm przestrzeń potrzebna do przechowywania pudeł, palet czy kartonów jest naprawdę ogromna, wydaje się więc bardzo istotne, by w jak najbardziej ekonomiczny sposób zagospodarować całą dostępną przestrzeń.  W wykonaniu tego zadania bardzo pomocne mogą okazać się regały magazynowe.

Logistyka w czasie planowania umeblowania całej hali magazynowej to niezwykle ważna sprawa. Przy zakupie regałów paletowych warto zastanowić się nie tylko nad ich wyglądem oraz materiałami, z jakich są wykonane, ale także nad ich rozmieszczeniem. Osoby zajmujące się projektowaniem hali często stają przed niełatwym zadaniem, kiedy muszą zmieścić na półkach jak największą liczbę artykułów, pamiętając jednocześnie o tym, by między paletami zostawić dostateczną ilość przestrzeni, by można się między nimi swobodnie i co najważniejsze bezpiecznie przemieszczać. Należy przez cały czas pamiętać o tym, że odległość między poszczególnymi regałami nie może być zbyt mała, ponieważ między półkami musi się zmieścić wózek magazyniera. Jednocześnie, nie może być ona jednak zbyt mała, ponieważ to z kolei mogłoby zostać uznane za marnotrawienie potrzebnego miejsca, a w konsekwencji zaczęłoby przynosić danem przedsiębiorstwu straty finansowe.

Regały magazynowe powinny charakteryzować się pewnymi szczególnymi cechami. Przede wszystkim, muszą cechować się dużą wytrzymałością, ponieważ niejednokrotnie na półkach umieszczane są towary swoją masą wielokrotnie przekraczające ciężar półek i ich stelaży. Oprócz tego, warto pamiętać o zmontowaniu półek w sposób stabilny. Regały magazynowe pod żadnym pozorem nie mogą się chwiać, gdyż przez cały dzień przechodzi koło nich wielu pracowników.

Galeria regałów magazynowych pod adresem: http://www.ltm-regaly.pl/regaly_magazynowe-1 Polecamy!