Jak wybrać adwokata do spraw rozwodowych?

Sprawy rozwodowe nigdy nie są przyjemnym procesem. Aby przy tej okazji nie stracić dodatkowo z punktu widzenia finansowego, każda ze stron powinna mieć u swojego boku naprawdę biegłego adwokata. Bez pomocy prawnej już na wstępie stawiacie się na przegranej pozycji w sporze rozstrzyganym przez sąd.

Adwokat pomagający w prowadzeniu spraw rozwodowych powinien być przede wszystkim błyskotliwym autorytetem w dwóch dziedzinach. Musi doskonale znać aktualne prawo rodzinne i majątkowe. Wiedza na temat prawa rodzinnego jest kluczowa, jeśli nieudane małżeństwo nadal wychowuje dzieci. Podczas rozwodu dobry adwokat wynegocjuje znacznie lepsze warunki dla przyszłych kontaktów z waszymi pociechami. Z kolei jeśli prawnik nie posiada stosownej wiedzy na temat prawa majątkowego, ryzykujecie że zostaniecie oszukani podczas podziału dóbr zebranych w czasie trwania małżeństwa. Prawo majątkowe jest bardzo zawiłe, a adwokat strony przeciwnej uczyni na pewno wszystko co w jego mocy, aby wynegocjować maksimum. Najprostszą formą podziału jest fizyczne rozdzielenie poszczególnych przedmiotów zgromadzonych przez rodzinę. Sąd może też w określonych przypadkach zarządzić niezależną sprzedaż części majątku, a uzyskane kwoty pieniężne rozdzielić odpowiednio między małżonków. Gdy dzielone są prawa do obecnego mieszkania, uwzględnia się głównie interes dzieci i małżonka, któremu podczas sprawy rozwodowej powierzono sprawowanie władzy rodzicielskiej nad nimi.

Dosyć wiarygodnym parametrem wyboru adwokata jest historia jego spraw. Czasami dobrze jest porozmawiać ze znajomymi, którzy wcześniej musieli przechodzić ten smutny proces. Specjalista polecony przez zadowolonych rozwodników to sensowna recepta na sukces. Jednak podchodźcie do takich pytań bardzo dyskretnie, gdyż niektórzy znajomi mogą poczuć się głęboko urażeni zbyt szczegółowymi rozmowami o ich sprawach rozwodowych.

Dokonując selekcji adwokatów nie należy zapominać o kosztach ich późniejszych usług. Nieprawidłową praktyką jest wybieranie zbyt drogich fachowców w nadziei na uzyskanie sporej części majątku w trakcie rozwodu. Zbyt tani adwokat to z kolei ryzyko, że będzie mógł pochwalić się tylko ograniczonymi kwalifikacjami. W sprawie kosztów trzeba bardzo stanowczo szukać zdrowego balansu.

Skuteczny adwokat do spraw rozwodowych nie tylko zapewni wam korzystne warunki materialne rozstania, ale co być może ważniejsze, pozwoli skrócić czas, jaki zajmuje ten niewątpliwie bolesny proces.

Warto zapoznać się: https://engelgardt.pl/adwokat-rozwod-poznan/