bawariamotors.pl/mini/nowe-samochody/mini-countryman/

Jak negocjować cenę nieruchomości?

Planujecie w niedalekiej przyszłości kupić dla siebie pewne nieruchomości Katowice? Co Was konkretnie interesuje? Przede wszystkim chodzi Wam o działki w Katowicach, które potem posłużą Wam do postawienia na nich domu dla siebie i całej rodziny? Aktualnie wybór jest naprawdę bardzo duży. Można na przykład wejść na dobry serwis z ogłoszeniami. Znajdziecie tam potwierdzenie tych słów. Każdy ma bowiem szansę kupić rozmaite domy, mieszkania, działki itp. Ceny mocno się od siebie różnią. Im lepsza lokalizacja, im większe działki itd. tym finalne koszty są większe. Co zrobić, aby wynegocjować jak najlepsze dla siebie warunki finansowe?

Trzeba bez cienia wątpliwości wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jednym z nich jest lokalizacja. Uważacie, że nie jest do końca tak dogodna, jak myśli o tym ogłoszeniodawca? Jest bowiem stosunkowo daleko do centrum? Poza tym niedaleko są rozmaite, wybudowane konstrukcje, które generują hałas? Te wszystkie aspekty mogą posłużyć jako czynnik negocjacyjny. Jeśli lokalizacja nie jest do końca dogodna, to można na tej podstawie negocjować. Pamiętajcie, aby mieć ustaloną cenę, którą naprawdę możecie zapłacić za konkretną nieruchomość. Na początek oczywiście nie warto tego zdradzać. Najlepiej, aby to druga osoba rozpoczęła schodzenie z ceny. Przeważnie dzieje się tak, że obie strony spotykają się mniej więcej w połowie. Jeśli zatem cena za nieruchomość tego typu wynosi 200 000 zł, a Wy uważacie, że ze względu na nie do końca dobrą lokalizację możecie zapłacić tylko 150 000 zł, to zazwyczaj finalna kwota będzie w okolicach 175 000 zł. Trzeba jednak poprowadzić odpowiednie negocjacje, aby uzyskać taki właśnie rabat. Pamiętajcie, że jeśli powiecie od razu, że możecie zapłacić za konkretną działkę 175 000 zł, to wtedy trudno będzie Wam wynegocjować taką cenę w finalnym rozrachunku.

Co jeszcze jest istotne?

Między innymi to czy na konkretnej działce można już teraz postawić budynek. Chodzi oczywiście o działki budowlane. Ogłoszeniodawca chce dużo pieniędzy za działkę, a w tym momencie ta nieruchomość nie stwarza takiej możliwości? To również kolejny aspekt, które można poruszyć w trakcie negocjacji. Co jeszcze warto zasugerować? Między innymi jest to rodzaj gleby, jej klasa itp. Warto również poruszyć ceny rynkowe. Jeśli bowiem dana działka stoi po wyższych cenach, to ten aspekt również może być do negocjacji. Musicie zatem do wszystkiego odpowiednio się przygotować. Należy zbadać rynek i wiedzieć, jak duże są stawki w konkretnej okolicy.