bawariamotors.pl/mini/

Jak kupić dobrej jakości okna?

Jednym z wielu elementów konstrukcyjnych w mieszkaniu są okna. Służą one przede wszystkim do oświetlenia i ewentualnego wietrzenia pomieszczenia. Jest to element, który w mieszkaniu odgrywa bardzo ważną rolę każdego dnia i wpływa na nasz komfort.

Dlatego wstawiając lub wymieniając je warto zwrócić uwagę na kilka czynników, aby przez najbliższych kilkanaście lat cieszyć się z dobrej jakości okien. Tym bardziej, że obecnie wiele firm oferuje różnego rodzaje okna i wybór jest duży.

Podstawowym czynnikiem przy wyborze okien jest budowa oraz sposób otwierania ich – ilość skrzydeł okiennych, rodzaj np. uchylne, obrotowe, przesuwane itp. oraz rodzaj szła, którym wypełniona jest rama. Następnie warto zastanowić się nad właściwym wyborem materiału, z którego moją być zrobione.

Najczęściej wykonuje się je z PCW lub drewna, każdy z tych materiałów ma swoje plusy i minusy, z którymi należy się zapoznać. Elementem uzupełniającym okna są parapety, czyli wykończenia ściany pod oknem.  

Jeśli chodzi o kolorystykę ram okiennych to od dłuższego czasu dominuje biel. Jeśli jednak chcemy okna w niestandardowym kolorze warto rozważyć zamówienia okien specjalnie według naszych preferencji. Jeśli nasze mieszkanie znajduje się w głośnej okolicy warto wybrać okna o podwyższonej izolacyjności akustycznej, które zapewnią nam ciszę i spokój. Natomiast w przypadku szczególnie niebezpiecznej lokalizacji, możemy zamontować okna antywłamaniowe, które dzięki specjalnym blokadom będą chroniły nasze mieszkanie przed włamaniem.