Ile kofeiny jest w kawie?

Chcesz wypić sobie dobrą kawę? Zadajesz jednak sobie to pytanie? Ile kofeiny jest w kawie? Czy kofeina zawsze pomaga? A może czasami również szkodzi? Czas się tego wszystkiego dowiedzieć!

Warto podkreślić, że bardzo dużo osób chodzi na ten czarny napój do Kafej. Wielu ludzi zazwyczaj nie zastanawia się, ile kofeiny jest w kawie. Po prostu bardzo lubią ten napój. Warto w tym momencie przytoczyć kilka istotnych statystyk. Mianowicie statystyczny Polak wypija około 95 litrów kawy rocznie. Jest to zatem blisko 100 litrów. Co ciekawe, regularnie ten czarny napój jest spożywany przez około 70% Polaków. To naprawdę sporo! O czym tutaj nie powinno się zapominać? Sporo osób wybiera Kafej. To podmiot z Katowic. Działa przy ulicy Chorzowskiej 5. I to codziennie. W końcu Kafej jest otwarty od poniedziałku do niedzieli. I to zawsze od 08:30 do 19:30. Przynajmniej tak wygląda sytuacja na dzień pisania tego artykułu. Być może niedługo się to zmieni. Warto zatem na bieżąco śledzić ewentualne roszady! Warto zaznaczyć, że Kafej zapewnia świetnej jakości kawę. Wykonywaną przez ekspertów. Z wysokiej jakości ziarna. Specjaliści wszystko dokładnie sprawdzają itp. Poza tym korzystają nie tylko ze swojej wiedzy, ale także z bardzo dobrych, nowoczesnych urządzeń.

Kawa w Kafej jest wybitna. To zasługa nowoczesnych baristów, którzy wykonują to zadanie bardzo profesjonalnie. O czym jeszcze nie powinno się zapominać w ramach tego właśnie konkretnego zagadnienia? Należy wyraźnie zauważyć, że Kafej zapewnia bardzo dobre ceny, czyli niskie. Czy jednak kawa zawsze jest zdrowa? To dobre pytanie… Sporo osób nie wie, ile kofeiny jest w kawie. Warto to zatem wyjaśnić! Teoretycznie kofeina to narkotyk. Oczywiście, nie jest ona tak groźna jak klasyczne dragi, czy alkohol. Niemniej jednak należy uważać. Eksperci sugerują, że nadmiar kofeiny w diecie może powodować rozmaite objawy. Jakie dokładnie? Jeśli na przykład często byś pił kawę, a potem ją nagle odstawił, to trzeba liczyć się na przykład z pogorszeniem nastroju. Tak samo, jak z napadami złości, czy agresją itp. Nadmiar kofeiny także nie jest wskazany… Eksperci uważają, że może to prowadzić między innymi do bóli głowy, nadpobudliwości, apatii itp. Więcej o tym zagadnieniu możesz znaleźć w artykule ze strony internetowej https://kafej.pl/ile-kofeiny-znajduje-sie-w-kawie/.

Oczywiście, każdy kij ma dwa końce. Także ten! Czyli kofeina dobrze wpływa na działanie mózgu. Sprawia, że jesteśmy bardziej wydajni i kreatywni. Kofeina w odpowiednich ilościach przyczynia się również do tego, że po prostu czujemy się zdecydowanie lepiej. Na co jeszcze można tutaj liczyć? Na wiele zalet. Wszystko powinno być jednak umiarkowane. Sporo osób wciąż jednak nie wie, ile kofeiny jest w kawie… Tak naprawdę zależy to od jej rodzaju i odmiany ziarna. Najwięcej kofeiny ma zasadniczo espresso. Jednak filiżanka zawiera około 65 mg tej właśnie substancji. Jeśli chodzi o kawę parzoną (nazywaną także plujką), to w tym przypadku (na około 250 ml napoju) mamy od 70 mg do 140 mg kofeiny. W biurach często króluje zaś kawa rozpuszczalna. Jeśli chodzi o 220 ml tego napoju, to znajduje się tam od 50 mg do 80 mg kofeiny.