Chcesz pracować? Zacznij działać od razu.

Wokół pojawiają się zatrważające informacje, że skala bezrobocia rośnie, a osób pozostających bez pracy jest coraz więcej. Czy znajdujesz się właśnie w takiej sytuacji? Tylko spokojnie. Znalezienie pracy to nic innego jak szereg małych kroczków, które należy wykonać w odpowiedniej sekwencji, by poszukiwania zakończyć sukcesem. Zatem nie zastanawiaj się długo, tylko przejdź do pierwszego kroku.

Podstawa to CV

Pierwsze sito rekrutacji to oczywiście CV, które powinno być przygotowane z głową i przedstawiać kandydata, czyli Ciebie, w jak najlepszym świetle. Podstawą jest tutaj oczywiście doświadczenie i wykształcenie. Jeśli brakuje któregoś z elementów, to warto zastosować jakiś trik. Podkreślić swoją osobę, szczególnymi zainteresowaniami lub przygotować życiorys pod względem graficznym w taki sposób, by zachęcał do przejrzenia i poznania jego właściciela.

Żmudne poszukiwania

Kiedy CV jest już gotowe. Pora na przeglądanie portali z ogłoszeniami o pracę. Wszystkich odstępnych. Dzisiaj wszystko przeniosło się już do internetu, więc jest to znacznie efektywniejsza metoda niż przeszukiwanie gazet. Inną metodą jest oczywiście korzystanie z poleceń znajomych lub dopytywanie ich czy mają informacje na temat aktualnie prowadzonych rekrutacji w firmach. Kiedy mamy już przynajmniej kilka ofert, wystarczy na nie aplikować i czekać na informację zwrotną, którą powinno być zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną, a w dalszej kolejności podpisywanie umowy. Czy to trudne? Raczej nie. Zatem do dzieła, bez ociągania się.

Przeczytaj więcej na: http://www.verbinum.com.pl/2019/08/03/rynek-pracownika-marzenie-kazdego-szukajacego-pracy/http://project-special.eu/poszukiwania-dobrych-ofert-na-rynku-pracy/